Relax & SPA

Relax na Slovensku

Slovensko sa pýši rozmanitým prírodným prostredím, ktoré ponúka množstvo možností pre trávenie voľného času a športu. Či už je to horská turistika, adrenalínové športy, relax & SPA alebo vzrušujúca zábava vo vode, ci vo vzduchu.

Ak máte radi aktívny oddych, môžete si vybrať z rozsiahlej škály jedinečných zážitkov.

Do kategórie tradičných športov našej krajiny patri lyžovanie, pešia turistika a riečne športy a každý rok pribúdajú nové prírastky: waterparks, bungee jumping, jazda na horskom bicykli a paragliding atď.

Každý návštevník Slovenska má k dispozícií široký výber zážitkov.

Podzemné bohatstvo

Slovensko je krajina požehnaná podzemným bohatstvom, ktoré ma liečivú silu a blahodarné účinky na ľudský organizmus a vyviera na povrch z minerálnych prameňov.

Terapeutické kúpele na Slovensku patria medzi najstaršie a najkvalitnejšie v strednej Európe.

Kúpele

Pravdepodobne najznámejším kúpeľným strediskom na našom území sú Piešťany, ktoré sa preslávili nielen svojimi jedinečnými termálnymi minerálnymi vodami, ale aj pre svoje terapeutické sírové bahno.

Rajecké Teplice nepochybne očaria všetkých svojich návštevníkov svojou historickou atmosférou, zatiaľ čo Turčianske Teplice návštevníkov rozmaznávajú unikátnymi postupmi, ako je liečenie zlatom.

Dve kúpeľné mieste sa pýšia svojou Európskou jedinečnosťou. Po prvé, Sklené Teplice s parným bazénom, vhodne pomenovaným “Parenica”, a po druhé, v Trenčianskych Tepliciach, kde sú Turecké kúpele.

Výnimočne čistý horský vzduch z Vysokých Tatier, ktoré sú domovom viacerých kúpeľov, pomáha liečiť rôzne ochorenia dýchacích ciest.