Aquaparky a termálne kúpaliská na Slovensku

Aquapark Tatralandia

Tropický raj pod Tatrami s celoročnou teplotou 30 ° C a blahodárnymi účinkami termálnej a slanej vody je Aquapark Tatralandia. Tatralandia Holiday Resort je najväčší vodný park s celoročným s ubytovaním v rámci celého Slovenska, Českej republiky a Poľska. Je umiestnený v regióne Liptov s mnohými kultúrnymi pamiatkami a jedinečnou ľudovou kultúrou, a je obklopený Nízkymi a Vysokými Tatrami, Malou Fatrou a Chočskými vrchmi. K dispozícii sú termálne kúpliská, bazény so slanou a sladkou vodou s teplotou až 36 ° C, ktoré ponúkajú zábavu a relaxáciu pre deti i dospelých. Zloženie vody v Tatralandií pomáha správnemu fungovaniu pohybovému a dýchaciemu ústrojenstvu. V bazénoch so slanou vodou, môžu návštevníci vyskúšať použitie slanej vody ako formy terapie.

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava je moderný termálny park na brehu priehrady Zemplínska Šírava v obci Kaluža. Je situovaný na polostrove Medvedia hora, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na Zemplínskej Šírave. Zemplínska Šírava a jej okolie sú domovom mnohých zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Chránená oblasť sopečného pohoria Vihorlat je pretkaná turistickými a cyklistickými trasami, ktoré vedú k Vinianske jazeru, jazeru Morské oko a k ruinám Vinianske hradu. Tokaj, klenot medzi vinárskymi oblasťami, je nielen krásny, ale tiež ponúka vynikajúce vína.

Wellness Hotel Patince

Termálna voda v Patinciach má hojivý účinok na ľudský organizmus. V hoteli je najväčší krytý zábavný bazén na Slovensku s vodnými atrakciami a termálnou vodou. Teplota vody je v rozmedzí od 29 do 36 ° C. V letných mesiacoch môžu hostia využívať desať bazénov s termálnou vodou a štyri tobogány, širokú škálu relaxačných procedúr, programov, celodenné aktivity, vodné športy, rybárčenie v hotelovom jazere a kŕmenie afrického sumca. Môžu tiež využiť pravidelné vyhliadkové plavby po Dunaji z blízkeho prístavu, ktorý je súčasťou hotela. Môžete tiež navštíviť niektoré zaujímavé miesta v okolí, ako napríklad rímsky tábor Celemantia na východ od obce Iža, pevnosť v Komárne, nádvorie Európy v Komárne, alebo venovať čas prezentácii a degustácii liehovín v obci Marcelová.

Aquapark Aquacity

AquaCity Poprad je ekologické turistické letovisko, ktoré je doslova sebestačné z hľadiska energie. Pomocou geotermálnej vody a solárnej energie, ktorú využíva na dennej báze minimalizuje uvoľňovanie oxidu uhličitého do atmosféry. V rokoch 2007 a 2008, odborníci zo 190 krajín udelili AquaCity Poprad globálnu cenu, ktorá z neho robí prvého víťaza medzinárodnej súťaže World Travel Awards v kategórii najväčší svetový Green Resort. Každý večer AquaCity predstavuje jedinečnú kúpaliskovú laserovú show, ktorá je jediná svojho druhu v celej strednej Európe.

Gino Paradise Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí Chočských vrchov s výhľadom na Nízke a Západne Tatry, sa môže pochváliť širokou škálou 3 vnútorných a 13 vonkajších bazénov, 9 vonkajších tobogánov, niekoľkými detskými šmykľavkami a víryvkami. Stredisko tiež ponúka novú kamienkovú pláž, ktorá zahŕňa nudistickú oblasť. Relaxácia a zábava pre celú rodinu sú k dispozícii počas celého roka.

Aquapark Senec

Zábava a relaxačný vodný svet Aquathermal Senec sa nachádza v dobre známom letovisku Slnečných jazier v Senci. Vďaka svojmu účelu a umiestneniu, ktoré poskytuje odpočinok celý rok v nádhernom prostredí, návštevníci tento rezort veľmi vyhľadávajú. Nachádza sa blízko Bratislavy a všetkých dôležitých ciest.

Aquapark Thermal Oravice

Moderný Thermal Park je postavený v nádhernom prostredí Oravy, v blízkosti hraníc s Poľskom. Vysoko mineralizovaná termálna voda, ktorá pramení v hĺbke viac ako 1 kilometer, pomáha pri hojení a riešení psychických problémov a stresu a je používaná v balneoterapii.

Vadaš Thermal Resort

Vadaš Thermal Relax Resort sa nachádza v mestečku Štúrovo neďaleko slovensko-maďarskej hranice. Najmä v lete, je ideálnym miestom pre zábavu a relaxáciu, kde je návštevníkom k dispozícii celý rad športových zariadení a ďalšie vybavenie. Stredisko ponúka veľký bazén s názvom “lagúny”, ktorý obsahuje umelé vlnobitie a svojím tvarom pripomína morský záliv.

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Spa & Aquapark rezort sa nachádza v krásnom aquaparku v centre Turčianskych Teplíc. Má dve časti: “spa” (liečivá termálna voda, 38 ° C) a AQUAPARK (termálna voda až do 33 ° C), ktoré sú otvorené po celý rok. Nie je to len voda v aquaparku, ktorá má blahodarný účinok na telo, ale predovšetkým voda v priľahlých kúpeľoch. Turčianske Teplice sa nachádzajú v Turčianskej kotline medzi národným parkov Malá Fatra a Veľká Fatra.

Termálne kúpalisko Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska má bazén s jedinečnou terapeutickou geotermálnou vodou, s minerálnou konzistenciou podobnou vode z Mŕtveho mora. Návštevníci môžu využiť i ďalšie doplnkové služby v oblasti plaveckého bazéna ako masáže, sauna atď. Komplex sa nachádza v zelenej oblasti so sochami, kde sa pravidelne organizujú výtvarne sympózia.

AquaRelax Dolný Kubín

AquaRelax je moderný aquapark v Dolnom Kubíne, ktorý vyniká svojou jedinečnou architektúrou pyramídy. Používa len krištáľovo čistú vodu v antikorových bazénoch.

Holidaypark Kováčová

Celoročne otvorený aquapark stojí na mieste predchádzajúceho termálneho kúpaliska. Termálna voda z Kováčovej je známa svojimi liečivými účinkami predovšetkým na pohybové ústrojenstvo. Vnútorné bazény s teplotou vody od 32 do 36 ° C sú otvorené počas celého roka, rovnako ako vonkajšie bazény s teplotou vody až 38 ° C.

Permon

Permon je najväčší hotelový wellness komplex na Slovensku. AQUA Paradise: veľký bazén (25×12 m) s plaveckým pruhom, vodnými tryskami, masážnymi tryskami, výrivkou pre 12 osôb s výhľadom na majestátny vrchol Kriváň, bazén so 63 m dlhú šmýkačkou a širokou šmykľavkou (10 m dlhý), infrasauna je len čas z toho čo Permon ponúka. Detský raj: detský bazén s atrakciami, SAUNA Paradise: Bylinková inhalácia, Ľadové občerstvenie, rímsky parný kúpeľ, Tatra sprchovací kút, Eucalyptova inhalácia, Vitálny dážď fínska sauna, kúpele odvahy, ľadová sprcha, Medvedí brloh, soľná komora, inhalácia mäty priepornej, Pastierska miestnosť, jar pod Kriváňom, tepidárium, slnečná lúka, Pravek, Masážne postele, divoká rieka, parný sprchovací kút, perličkový kúpeľ.

Relaxačné a rehabilitačné centrum v Horných Salibách

Relaxačné a rehabilitačné centrum v Horných Salibách je celoročné termálne kúpalisko, ktoré sa nachádza v rovinatej časti južného Slovenska medzi mestami Galanta a Šaľa. V rehabilitačné časti sú priestory pre masáže, fyzioterapia, sauny s odpočivárňou, mokrá rehabilitácia, hydromasážne sprchy, masáže nôh a malý bazén hala s jacuzzi. Vonkajšia časť termálneho bazénu je otvorená počas letnej sezóny. V okolí môžete navšstíviť zaujímavé miesta ako vodné mlyny v Tomášikove a Dunajskov Klatove. Fanúšikovia automobilov sa môžu tešiť na okruh Slovakiaringu v Orechovej Potôni.

Kúpeľný dom Aphrodite Rajecké Teplice

Dva bazény používajú termálnu vodu z Rajeckých Teplíc, ktorá obsahuje uhličitany, vápnik a horčík. Rehabilitačný bazén slúži na kúpanie a iné aktivity, je väčší a ma teplotu vody 30 – 32 ° C. Druhý relaxačný bazén na hojenie ponúka pohodlné miesto na sedenie v termálnej vode s teplotou 37 až 38 ° C.

Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

V Termálnom kúpalisku Vrbov nájdete geotermálnu vodu, ktorá je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe. Voda obsahuje minerálne látky dôležité pre ľudské telo. Vzhľadom na to, že geotermálna voda, ktorou sú bazény naplnené, pramení z hĺbky viac ako 2000 metrov a obsahuje minerály s priaznivými účinkami na pohybový a dýchací systém, nervový systém, kožu a kardiovaskulárny systém. Teplota vyvierajúcej vody dosahuje 59 ° C. Voda v bazénoch má teplotu od 26 ° C do 38 ° C. Bazén často navštevujú športovci, ktorí potrebujú odpočinok po lyžovaní alebo pešej turistike.

Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko v Komárne má dva liečivý termálne pramene s teplotou vody 37 ° C. Tieto minerálne vody majú liečivé účinky na kĺby, reumatické a gynekologické choroby a sú aj oblúbených rekreaňým miestom. Letná časť termálneho bazénu má k dispozícií bazén pre plávanie, bazén pre neplavcov, detský bazén ale aj termálny bazén na sedenie a relaxáciu.

Termálne kúpalisko Termal Raj Liptovský Ján

Vrty kúpeľov obsahujú vodu z tzv. Rudolfoveho prameňa. Voda má liečivé vlastnosti, ktoré pomáhajú pri reumatických ochoreniach, ochoreniach ženských orgánov, kože a pohybového aparátu. V areáli kúpeľov nájdete aj plavecké bazény, relaxačne bazény, bazén pre deti a bazén s fontánou.

Termálne kúpalisko Vincov les Sládkovičovo

V areáli kúpeľov je k dispozícii termálny prameň s teplotou 62 ° C. Zariadenie ponúka svojim návštevníkom 5 bazénov. Sú to plavecký bazén, dva rekreačné bazény, bazén pre deti, hojdačky, šmykľavky a detské preliezačky, pieskovisko, trampolínu a malé horolezecké steny.

Thermalpark Dunajská Streda

Thermalpark je jedným z najpopulárnejších a najnavštevovanejších zariadení v regióne Žitný ostrov. Jeho termálna voda má blahodárne účinky na ochorenia pohybového aparátu. Centrum zahŕňa šesť bazénov, 120 metrov dlhý tobogán, stravovacie a ubytovacie zariadenia, detské ihrisko, masáže, a tri druhy sáun. Stredisko má tiež parkovisko a prírodné jazero.

Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne návštevníkom ponúka zábavu, oddych a pohodlie po celý rok. Vďaka svojej liečivej termálnej vode s vysokým obsahom železa a teplotou až 36,5 ° C. V blízkosti sa nachádzajú značené turistické trasy a cyklistické chodníky vedúce do neďalekého historického kráľovského horného mesta Banská Štiavnica, ktoré je na UNESCO zozname pamiatok. Námestie sv. Trojice, Starý zámok a Nový zámok, Klopačka a božie muky stoja za návštevu.