Jedinečné ubytovania na Slovensku: od zámkov po jaskyne

Jedinečné ubytovania na Slovensku: od zámkov po jaskyne

BratislavaShow me Slovakia8. augusta 2023

Slovensko má mnoho jedinečných a fascinujúcich miest, kde sa dá prespať, od historických zámkov až po malebné dedinky. V tomto článku by som Vám rada predstavila, tie najzaujímavejšie z nich. Medzi jedinečné ubytovania na Slovensku sa skutočne radí množstvo miest, z ktorých si môžete vyberať.

Hrady

Viacero hradov na Slovensku ponúka možnosti ubytovania v historických priestoroch, ktoré zabezpečia nezabudnuteľné zážitky. Ako príklad uvádzam Oravský hrad a zámok v Bojniciach. Viac o slovenských hradoch nájdeš tu.

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku, nachádza sa v severnej časti krajiny. Návštevníci si môžu prenajať izby hradu, ktoré sú zariadené stredovekým nábytkom a ponúkajú ohromujúce výhľady na okolitú krajinu.

Hrad Bojnice je krásny stredoveký hrad nachádzajúci sa v strednom Slovensku. Môžete si prenajať luxusné izby, ktoré sú zariadené starožitným nábytkom a ponúkajú úchvatné výhľady na okolité hradné záhrady.

Stromové chatky v Tatrách

Tatry sú populárnou destináciou pre nadšencov outdoorových aktivít. V tatranských lesoch je k dispozícii niekoľko ubytovacích stromových chatiek. Tieto chatky ponúkajú jedinečný a dobrodružný spôsob prespania, s úchvatným výhľadom na hory a možnosťou pozorovať divú zver.

Jaskyne

Slovensko je známe pre svoje mnohé jaskyne, niektoré z nich ponúkajú aj možnosť nočného ubytovania. Napríklad jaskyňa Domica ponúka jedinečný zážitok prespania v jaskynnej komore, kde budete obklopený stalaktitmi a stalagmitmi. Takáto noc je určite nezabudnuteľná, no radšej sa poriadne oblečte 🙂

Čičmany a Vlkolínec

Čičmany sú malebná slovenská obec, ktorá je známá svojimi tradičnými drevenými stodolami zdobenými unikátnými maľbami. Niekoľko z týchto stodôl sa dnes využíva ako útulné a rustikálne ubytovania pre návštevníkov.

Vlkolínec je tradičná dedinka, ktorá sa nachádza sa na strednom Slovensku, neďaleko Ružomberka, a zároveň je pamiatkou UNESCO. Návštevníci si môžu prenajať tradičný drevený dom a zažiť život na slovenskej dedine, vrátane domáceho stravovania a miestnych aktivít.

Glamping v Nízkych Tatrách

Pre tých, ktorí radi kempujú, ale potrebujú trochu viac luxusu, je glamping skvelá voľba. Nízke Tatry ponúkajú svojim návštevníkom niekoľko glampingových ubytovaní, vrátane safari stanov a drevených chatiek s vírivkami.

HouseBoat v delte Dunaja

Dunajská delta je jedinečný ekosystém, v rámci ktorého je k dispozícii niekoľko plávajúcich domov (HouseBoat) na prenájom. Tieto domy ponúkajú pokojný a odľahlý spôsob strávenia noci s nádherným výhľadom na okolité mokrade.

Ubytovanie v pivniciach

Slovensko sa dostalo do povedomia okolitých krajín aj vďaka svojim vínam. Existuje niekoľko vinární, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom aj ubytovanie. Môžete si prenajať útulnú izbu v pivnici a vychutnať si ochutnávky vína a tradičné slovenské jedlá.

Jedinečné apartmány v Bratislave a Košiciach

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, ponúka niekoľko jedinečných apartmánov na prenájom. Tieto apartmány zariadili kreatívnym a štýlovým spôsobom s jedinečnými prvkami, ako napríklad šmykľavka z izby do obývacej izby alebo vírivka na balkóne.

Košice, druhé najväčšie mesto Slovenska, ponúka niekoľko moderných a vkusne zariadených apartmánov v centra mesta.

Pastierske chatky vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry ponúkajú niekoľko pastierskych chatiek na prenájom. Tieto chatky ponúkajú rustikálny a autentický spôsob života v horách s krásnymi výhľadmi a možnosťou vidieť tradičné pastierske aktivity, ako je výroba syra.

Termálne kúpele

Slovensko je známe svojimi termálnymi kúpeľmi a niektoré z nich ponúkajú ubytovanie. Návštevníci sa môžu ubytovať v pohodlnej izbe a užívať si výhody prírodných termálnych prameňov a wellness centier, ktoré ponúkajú širokú škálu relaxačných procedúr.

Autentické zruby na Liptove

V okolí Nízkych Tatier sa nachádza niekoľko autentických zrubov na prenájom, ktoré ponúkajú pohodlné a útulné ubytovanie s vlastným krbom a saunou.

Vodné mlyny na Orave

Tento historický vodný mlyn sa nachádza v malebnej oblasti Oravy a svojim navštevníkom ponúka ubytovanie v nádherne zrekonštruovaných izbách s pôvodnými prvkami a zariadením. Hostia sa tiež môžu prejsť po okolí a tiež vyskúšať miestne špeciality.

V prípade, že budete mať záujem podeliť sa o Vaše zážitky z návštevy ktoréhokoľvek z uvedených jedinečných ubytovaní na Slovenku, budem veľmi rada, ak mi zašlete e-mail na info@showmeslovakia.eu.