Slovenská záhada – je Mesačná jaskyňa bránou do podzemia?

Slovenská záhada – je Mesačná jaskyňa bránou do podzemia?

Slovenské záhadyShow me Slovakia1. novembra 2017

Slovenská záhada

Slovensko je opradené mnohými legendami. Jednou zo slovenských záhad, ktoré stoja za zmienku je zaiste Mesačná jaskyňa.

Podľa rôznych legiend sa má údajne ukrývať v hlbokých tatranských lesoch, no dopátrať sa k jej presnému umiestneniu je podľa mnohých svetových záhadológov rovnako ťažké, ako zistiť, či skutočne existuje. Najčastejšie spomínaná je poloha niekde medzi obcou Plavnica a Starou Ľubovňou, prípadne okolie Ždiaru.

Táto slovenská záhada je vyhľadávaná nielen domácimi, ale aj cudzincami a nadšencami tajomstiev.

Jaskyňa
Jaskyňa, Zdroj: Pixabay

Legenda o mesačnej jaskyni

Zmienky o nej sa pripisujú Antonínovi Horákovi, ktorý sa v nej ukrýval počas Slovenského národného povstania. V tomto období si písal denník, do ktorého si zaznamenal rôzne fakty o jaskyni. Steny vraj boli lesklé a hladké ako sklo, a všetko mu to pripomínalo dielo nejakej starej civilizácie. Jaskyňa, podľa Horáka, mala podobu akéhosi obrovského valca zarazeného do skaly.

Modročierne steny boli tak tvrdé, že ani krompáč na nich nezanechal žiadnu stopu, pretože od steny odskakoval. Bezúspešne dopadli aj skúšky z pištole, pretože vystrelené guľky od stien tiež odskakovali.

Jej existencia je však sporná, rovnako ako je sporná existencia samotného Antonína Horáka. Mnohí pamätníci ale tvrdia, že tajné služby bránili verejnosti, aby sa o jaskyni dozvedeli pravdu. Horák sám údajne emigroval a nikdy nezverejnil presné miesto jej výskytu.

Záhada mesačnej jaskyne

O funkcií mesačnej jaskyne sú zmienky rovnako hmlisté ako o jej polohe. Na jednej strane môže ísť o vstupnú bránu do podzemia, niektoré zápisy tvrdia, že o jaskyni vedel špeciálny oddiel nacistického Ahnenerbe. Ten vo vojnovom období skúmal na Slovensku aj v Čechách všetky jaskyne, tunely a bane, ktoré by mohli mať súvis s podzemnou ríšou.

Mesačná jaskyňa
Mesačná jaskyňa, Zdroj: Pixabay

Dielo mimozemskej civilizácie

Bola predložená i hypotéza, že Mesačná jaskyňa v minulosti slúžila ako obrovská šošovka, ktorá zosilňovala vesmírnu energiu, podobne ako napr. Pyramídy. Práve od ľudí ovládajúcich paranormálne vnímanie, prišli zmienky o tom, že mesačná jaskyňa je vlastne prístroj, ktorý kontroluje stabilitu slnka, prípadne sleduje dianie na našej planéte.

Mnohí hovoria o tom, že nie je dielom človeka, ako ho poznáme. Údajne má ísť dokonca dielo mimozemskej civilizácie alebo dielo nejakej inteligentnej starovekej spoločnosti. Existujú aj teórie o tom, že sa jedná o zvyšky mimozemskej lode, ktorá tu v dávnej minulosti stroskotala.

Podzemná ríša Agharta

Niektorí sa domnievajú, že Mesačná jaskyňa môže byť vchodom do Agharty, podzemnej ríše vyspelej civilizácie, ktorá sa nachádza niekde pod Mongolskom či Tibetom. Mesačná jaskyňa, má byť jedným z portálov tejto civilizácie na zemský povrch. Aj keď znie myšlienka podzemného sveta priam šialene, treba povedať, že Agharta je veľmi prastará legenda, ktorá sa objavuje hneď v niekoľkých svetových kultúrach nezávisle od seba.

Podzemná ríša
Podzemná ríša, Zdroj: Pixabay