Základné informácie

Slovensko

Slovensko má síce menšiu rozlohu ako okolité krajiny, no dokáže ponúknuť veľmi veľa zážitkov. Od prírodnych pokladov a nadherných scenérií, cez historicke monumenty a hrady, az po celosvetové unikáty.

Krajina je situovaná v centre Európy a ponúka jedinečné hrady, jaskyne, termálne pramene, ľudovú architektúru, európske Mŕtve more, slávne keltské mesto, divočinu, lesy a mnoho iného.

Od 1.mája 2014 je Slovensko členom Európskej únie a od 21. Decembra 2007 členom Schengenského priestoru.

Slovakia

Hrady, zámky

Návštevníci Slovenska tu môžu nájsť množstvo kostolov, hradov, zámkov a kaštieľov. Slovenský folklór a tradície sa taktiež oplatí vidieť a zažiť. Z histórie má Slovensko množstvo kultúrneho dedičstva, ktoré je viditeľné vo veľkých i malých mestách a každé z nich je unikátne.

Hrady a zámky, Slovensko. Zdroj: Pixabay

Prírodné krásy

I napriek tomu, že je Slovensko pomerne malá krajina je tu koncentrované veľké množstvo prírodných miest. Na relatívne malom území sa nachádza 9 národných parkov a 16 chránených prírodných oblastí s neobvyklými rastlinnými a zvieracími druhmi. Dá sa povedať, že blízkosť týchto oblastí je veľkou výhodou Slovenska.

Slovensko. Zdroj: Pixabay

Kúpele

Slovenská republika je známa pre svoje kúpele a to nie len v okolitých krajinách ale celosvetovo. Ozdravujúce minerálne pramene mnohým návštevníkom pomáhajú liečiť rôzne druhy chorôb. Pre ľudí, ktorí obľubujú kombináciu terapeutických návštev s relaxáciou a objavovaním okolitej prírody sú slovenské kúpele vhodnou destináciou.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú najmenšími veľhorami na svete a umocňujú neopakovateľný zážitok z tejto krajiny. Návštevníci si môžu ich atmosféru vychutnať počas celého roka, v ktoromkoľvek období. Ak ste fanúšikom lyžovania môžte využiť viac ako 30 ski centier na území Slovenska.

Tatry, Slovensko. Zdroj: Pixabay

Praktické informácie

Mena: Euro

Najväčšie slovenské mestá podľa počtu obyvateľov: Bratislava a Košice, ďalej nasledujú Prešov, Žilina, Nitra, Banská Bystrica a Trnava.

Medzinárodný volací kód SR: 00421 (+421)

Pitná voda

Vízum a potrebné dokumenty

Pre občanov Európskej únie stačí platný občiansky preukaz. Zoznam krajín, ktorých občania potrebujú pre vstup na Slovensko platné vízum, nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR, alebo sa môžete informovať priamo na príslušnej ambasáde.

Bratislava. Zdroj: Pixabay

Kedy cestovať

Hlavná turistická sezóna trvá na Slovensku od mája do septembra. Návšteva miest sa odporúča v jarných alebo jesenných mesiacoch (máj, jún, september alebo október). V tomto období nebýva príliš teplo a v turistických oblastiach sa v období mimo hlavných letných prázdnin pohybuje aj menej miestnych turistov.

Kúpele sú tradične najviac vyťažené na začiatku roka (január, február, marec).

Lyžiarska sezóna začína v decembri a trvá približne do marca – apríla.

Elektrická energia

230 V/50 Hz, štandardné európske zásuvky s bezpečnostným kolíkom.