Bratislava bola ocenená odborníkmi na cestovný ruch

Bratislava bola ocenená odborníkmi na cestovný ruch

BratislavaShow me Slovakia1. novembra 2017

Bratislava

Hlavné mesto Slovenska je v porovnaní so susednými metropolami pomerne malé, no to čo mu chýba v tomto smere bravúrne doháňa v ostatných. Bratislava prepája históriu a dejiny s kultúrou a zážitkami.

Svetová organizácia novinárov a autorov informujúcich o cestovnom ruchu a turizme ocenila Bratislavu Zlatým jablkom (Golden Apple) v kategórií Destinácia. Táto cena sa každoročne udeľuje krajine či mestu, ktoré poskytuje zaujímavú zmes histórie, kultúry a turistického zážitku. Dodnes sa ňou mohlo pochváliť už asi 40 miest. Zlaté jablko získala napríklad Ľubľana, či Moskva.

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad, Zdroj: Pixabay

Bratislava má podľa mnohých jedinečnú atmosféru, ktorou láka návštevníkov z celého sveta. Je príjemným osviežením pre tých, ktorých už všade ospevované destinácie neohúria a hľadajú niečo trochu menej mainstreamové.

V posledných rokoch je nárast turizmu viditeľný i na prechádzke starým mestom, ktoré neraz pôsobí ako vyhľadávaná svetová destinácia. S množstvom kaviarní, vinárni a reštaurácií rôzneho typu v komornej atmosfére malého mesto dokáže očariť množstvo cestovateľov.

Cestovný ruch

Bratislava sa teší stále väčšej návštevnosti zahraničných turistov. Historické centrum už učarovalo Rakúšanom, Maďarom či Nemcom. Čo ich do hlavného mesta láka najviac?

Turisti v Bratislave vyzdvihujú hlavne pekné centrum, nízke ceny a rôznorodosť ponuky. No na druhej strane, je to čo nám najčastejšie vyčítajú úsmev. Majú pocit, že sa Slováci málo usmievajú. Na tom by sme mohli zapracovať. 🙂

Most SNP
Most SNP, Zdroj: Pixabay

Z roka na rok do hlavného mesta Slovenska zavíta viac a viac turistov, pričom medziročný nárast presahuje astronomických 15 percent. V roku 2016 si Bratislavu prišlo obzrieť až 1,2 milióna turistov.

Je tiež dôležité podotknúť, že celý slovenský región, jeho kultúra, zvyky a taktiež nátura Slovákov pravidelne očarujú turistov z celého sveta. Dokonca ja v takej malej krajine, akou Slovensko je, nájdu prírodu, gastronómiu či pestrosť zvykov, ktoré dokážu oceniť viac než domáci a často nám tak pripomínajú, že by sme si benefity slovenského života vážiť.

Bratislava