Kaštieľ Oponice

Oponice

Kaštieľ Oponice, leží neďaleko mesta Nitra, v obci Oponice, na západnom Slovenskom. Je veľkým lákadlom pre milovníkov umenia a histórie.

Je to jediný luxusný historický hotel na Slovensku so štyrmi hviezdami a 20 tisícovou barokovou knižnicou na Slovensku, ktorý sa pýši nielen bohatou históriou s množstvom osobností, ale aj svojím „povstaním z popola ruín“ v rokoch 2007-2011.

Priamo na zámku sa nachádza i múzeum, ktoré obsahuje predovšetkým obrazy a poľovnícke trofeje. Na zámku sa nachádza i jedna z najväčších knižníc z doby maďarského kráľovstva.

História kaštieľa

Apponyiovci boli významným uhorským rodom a v časoch osvietenstva a vlády Márie Terézie patrili k najvýznamnejším a najbohatším rodom v Uhorsku. Za svoje zásluhy boli povýšení cisármi Rudolfom II. a Karolom VI. Na barónov a grófov. Posledným členom tohto rodu v Oponiciach bol Henrich Apponyi, ktorý zomrel bez potomkov.

Kaštieľ Oponice obklopuje nádherný park so vzácnymi drevinami, kde dominujú nádherné súbory platanov západných, či dáždniková forma vzácneho ginka.

Spoločenské akcie

Keďže tu mal tenis dlhú tradíciu, boli na mieste pôvodného kurtu vybudované dva nové tenisové kurty a parkové jazierko. Kaštieľ sa využíva na svadobné hostiny, narodeniné oslavy, firemné eventy, konferencie, semináre, štýlové podujatia a iné spoločenské akcie v nádherných a priestorovo veľkorysých sálach (svadobný salón, modrý salón, privátny salón).

Kaštieľ Oponice