Loading...

Budova slovenského rozhlasu

Budova slovenského rozhlasu

Kúsok od centra Bratislavy sa nachádza budova slovenského rozhlasu nazývaná pyramída, ktorá priťahuje pozornosť svojím tvarom už niekoľko rokov. Je známa ako budova storočia, pretože jej stavba trvala veľmi dlhý čas. Autormi projektu sú Štefan Svetko, Štefan Ďurkovič a Barnabáš Kissling. Projekt vznikol v roku 1967 a bol bola dokončený až v roku 1983. Budova slovenského rozhlasu je postavená z oceľovej konštrukcie v tvare obrátenej pyramídy.

Obsahuje veľkorysé vnútorné priestory, vynikajúcu koncertnú sieň a dobre vybavené nahrávacie štúdiá.  Celková výška budovy po vrchol antény je 80 metrov. Je nositeľom titulu Stavba storočia na Slovensku v kategórii Spoločenské stavby. So skúšobným vysielaním z tejto budovy sa začalo v roku 1984. Pravidelné vysielanie prebieha od 27. marca 1985. V budove sídli viacero rádií, ktoré spadajú pod RTVS. Asi najznámejšie sú rádio Slovensko, Devín, Regina, rádio FM a iné.

Budova slovenského rozhlasu

Z hľadiska architektúry je budova skutočne originálna. Je postavená v tvare obrátenej pyramídy. Prvé experimentálne vysielanie sa začalo v roku 1984 a o rok neskôr sa stalo pravidelným.

V koncertnej sále Slovenského rozhlasu stojí jeden z najväčších orgánov na Slovensku.

Slovenský rozhlas

Slovensko je vďaka svojej geografickej polohe považované za srdce Európy. Mnohí rodáci si ho však nosia vo svojom srdci, vďaka nádhernej slovenskej prírode, tradíciám a histórií, ktorou dýchajú hrady a zámky roztrúsené po celej krajine, neopakovateľnej atmosfére typických slovenských dediniek, no i väčších miest, v ktorých sa snúbi originálna slovenská gastronómia, prívetiví obyvatelia, zábava i kultúra.

Slovensko má síce menšiu rozlohu ako okolité krajiny, no dokáže ponúknuť veľmi veľa zážitkov. Od prírodných pokladov a nádherných scenérií, cez historické monumenty a hrady, až po celosvetové unikáty.

Show me Slovakia by Vám rado priblížilo všetko to, čím sa naše Slovensko pýši.